BiGGinner Programı Başvuru Süreci

Öncelikle bigg.tubitak.gov.tr adresinde açıklanan güncel çağrı dökümanını okuyunuz.

  1. BiGGinner web sitesi üzerinden Başvuru Formu doldurulur.

  2. BiGGinner proje ekibi tarafından yapılan ön değerlendirmeler neticesinde uygun bulunan başvuru sahipleri “Temel Girişimcilik Eğitimleri”ne davet edilir.

  3. Eğitimlerin akabinde her bir girişim ekibine, ihtiyaç duyduklarını alanlarda akademik ve sektörel uzmanlık sahibi mentorlar atanır ve hem birebir hem de grup mentorluğu oturumları gerçekleştirilir.

  4. Mentorluk süreciyle eş zamanlı olarak düzenlenen İş Planı Hazırlama Atölyeleri’nde girişimcilere, ¨TÜBİTAK 1512 BiGG 2.Aşama Başvuru Formu”nu hazırlayabilmeleri için gereken teknik ve bilgiler öğretilir.

  5. İş fikri doğrulama ve potansiyel müşteri ve partner görüşmelerini gerçekleştirmeleri amacıyla girişimciler, BiGGinner proje ortak ve destekçisi kurumlarla bir araya getirilir.

  6. Girişimcilere sunum tekniği eğitimleri verilir, yatırımcı ve satış sunumları hazırlamalarına yardımcı olunur, sunum pratiği yaptırılır.

  7. İş planlarını hazırlayan girişimciler, BiGGinner Değerlendirme Komisyonu'na sunum yapar ve başarılı bulunan girişimciler TÜBİTAK 1512 BiGG programı İkinci Aşama'ya geçme hakkı kazanırlar. (Bu sunumlar aynı zamanda TÜBİTAK tarafından yapılacak jüri sunumlarının da pratiği niteliğindedir.)

  8. İkinci Aşama'ya geçen girişimcilerin iş planları TÜBİTAK’a gönderilmeden evvel son kez kontrol edilir ve geliştirilir.

    Tüm süreç, diğer resmi BiGG uygulayıcılarında olduğu gibi, ÜCRETSİZDİR.


Sorularınız mı var?
Sıkça Sorulan Sorular (SSS) sayfamızı ziyaret edin.