BiGGinner programı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin “En Yenilikçi ve Girişimci Üniversitesi” seçilen Sabancı Üniversitesi’nin 2006 yılında kurduğu, Türkiye’nin ilk teknoloji ticarileştirme ve çekirdek fon şirketi olan Inovent A.Ş tarafından yürütülmektedir.

 

TÜBİTAK 1512 BİGG programına başvuru sürecinde BiGGinner’i tercih etmeniz için birkaç neden daha:

 
 

EŞSİZ ALTYAPI DESTEKLERİ

Sabancı Üniversitesi ve Okan Üniversitesi başta olmak üzere, BiGGinner programı ortakları ve destekçileri tarafından, girişimcilere ön prototipleme ve MVP imalatı, test ve simülasyon, tasarım doğrulama ve laboratuvar analiz çalışmalarını gerçekleştirebilmeleri için altyapı olanakları sunulur.

+ Şirket kuruluş sırasında ofis ihtiyaçlarınız için Kolektif House’ta yüzde 20 indirim!


Geçmiş PERFORMANS

2015-2016 yılları arasında da İstanbul ili ve Marmara Bölgesi özelinde TÜBİTAK 1512 BİGG Programı 1. Aşama faaliyetlerini yürüten Inovent A.Ş, 27 girişimcinin , o yıldaki hibe tutarı olan, 150.000 TL’lik hibe desteğini almasına aracı olmuştur.


Sabancı ÜNİVERSİTESİ SUCOOL DENEYİMİ

2013 yılı Eylül ayında faaliyetlerine başlayan Sabancı Üniversitesi SUCOOL, erken aşama teknoloji girişimcilerine eğitim, mentorluk, yatırımcı ve fon kaynaklarına erişim ile uluslararası iş geliştirme kampları sunan bir hızlandırma programıdır.

Geriden kalan 5 döngüde toplam 46 girişim ekibinin yer aldığı SUCool Hızlandırma Programı neticesinde kurulan şirketlerden 23’ü halen aktif durumda olup her ay cirolarını artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu şirketlerden 13 tanesi ulusal ve uluslararası yatırım ve fon kaynaklarından destek almış, 11 tanesi ise hali hazırda yurtdışına satış yapmaktadır.

sucool.sabanciuniv.edu


INOVENT A.Ş. DENEYİMİ

İnovent Fikri Mülkiyet Hakları Yönetim Ticaret ve Yatırım A.Ş., Türkiye’nin ilk teknoloji ticarileştirme/ akseleratör ve çekirdek fon şirketi olup 2006 yılında Sabancı Üniversitesi tarafından kurulmuştur.

Inovent, özellikle akademi temelli girişimciliğe odaklanmak suretiyle, henüz erken aşamada olan teknolojilerin ticarileştirilmesini yönetir.

Kurulduğu günden bu yana, 3 tanesi Inovent çekirdek sermaye fonu şirketi olmak üzere toplam 19 adet “start-up” şirketi kurmuştur. Günümüze kadar Inovent, 4 başarılı çıkış gerçekleştirmiştir. Portföyünde halen, 14 aktif teknoloji şirketi bulunmaktadır.

www.inovent.com.tr


Öncelikli Alanlara Özel Destekler

Enerji ve Temiz Çevre Teknolojileri

Enerjisa ile pilot çalışma yapma ve pazara erişim fırsatı, Hollanda merkezli EIT-InnoEnergy’den yatırım alma ve uluslararası iş ortaklarıyla partnerlik fırsatı.

Akıllı Ulaşım ve Akıllı Şehirler

Okan Üniversitesi Ulaştırma Teknolojileri Merkezinin akademik birikiminden faydalanma ve Elektrikli Araçlar Laboratuvarında simülasyon ve test çalışmaları gerçekleştirme fırsatı.

Dijital Dönüşüm ve IoT

Sabancı Üniversitesi SUCOOL ekibi ile birebir çalışma ve yarısı yatırımcılardan oluşan mentor havuzundan faydalanma imkanı.

Sağlık ve Biyoteknoloji

Sabancı Üniversitesi NanoTeknoloji Merkezi ile Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin akademik mentorluğu ve laboratuvar altyapılarından faydalanma imkanı.


Yola BiGGinner ile devam edin!